Nacházíte se:

Pěšárna O Nás Pěšárna a Rybářství Třeboň

Pěšárna a Rybářství Třeboň

Objekt Pěšárny je úzce spjat s Rybářstvím Třeboň.

Pěšárna v minulosti sloužila třeboňským rybářům, a to jako ubytovna a zázemí Pěšáků – rybářských dělníků. Pěšáci zde přebývali – spali, jedli, pili, ale i sušili sítě, odpočívali a připravovali se na výlovy a ostatní rybářské povinnosti.

Nově je spjatost Pěšárny a Rybářství Třeboň založena na jiných základech. Pěšárna patří jednomu ze spoluvlastníků Rybářství Třeboň. Dnešní Pěšárna má nové využití, je Restaurací a Vinárnou zaměřenou především na jídla ze sladkovodních ryb. Z uvedených důvodů je společnost Rybářství Třeboň jejím přirozeným partnerem a dodavatelem.

Firemní prodejna Rybářství Třeboň s nabídkou živých, chlazených i mražených ryb, se nachází stejně jako Pěšárna – Restaurace a Vinárna v oblasti Pod Světem.

V Pěšárně – Restauraci a Vinárně je mj. celoročně nabídka vánočního menu: rybí polévka, smažený Třeboňský kapr se sálátem a vánoční cukroví.

Třeboňský kapr chovaný společnosti Rybářství Třeboň je v regionu Třeboňska značkou, která se kromě jiného pyšní chráněným zeměpisným označením EU.

Komentář

your_ip_is_blacklisted_by sbl.spamhaus.org