Nacházíte se:

Pěšárna Archiv aktualit Vína Znovínu Znojmo řady Ledňáček říční

Vína Znovínu Znojmo řady Ledňáček říční

Ledňáček říční - Veltlínské zelené

Znovín Znojmo připravil pro rok 2015 tři druhy přívlastkových vín řady Ledňáček říční ze sklizně roku 2014:

  • Veltlýnské Zelené – pozdní sběr, suché víno z viniční tratě Kokusové hory, viniční obec Petrovice; toto víno je v prodeji od začátku února 2015
  • Sylvánské zelené
  • Semilon

Vína řady Ledňáček říční Sylvánské zelené a Semilon ze sklizně roku 2014 budou v nabídce až od první poloviny května 2015.

V Pěšárně – Restauraci a Vinárně proběhne dne 16.5.2015 akce Ledňáček přiletí do Pěšárny , zahrnující prezentaci ptáčka ledňáčka říčního a degustaci všech tří vín řady Ledňáček říční s výkladem.

Ledňáček jako symbol věrnosti, ale i ryzí čistoty vod, symbolizuje i způsob čisté výroby vína. Při výrobě vína řady Ledňáček říční dochází ke schlazení hroznů na 4 stupně Celsia po dobu několika dnů (tzv. cryomacerace) a dále dochází stále za studena k lisování, odkalení i kvašení.

Ve vůni Veltlýnského zeleného řady Ledňáček říční objevíte jarně svěží tóny po tropických plodech a květinách. V chuti oceníte vzletnost, šťavnatost a krásný ovocný projev. Dopo ručuje se podávat ke kuřecímu masu nebo ke kvalitním sýrů. Víno lze i krátce archivovat.

Fotografie ledňáčka – www.fotohalady.cz

Ledňáček

Vložte dotaz či komentář k článku

Vložte komentář. Pole označená * jsou povinná. Před odesláním komentáře si musíte prohlédnout jeho náhled.